13 stycznia 2016

Poprawienie błędów

To, że popełniamy jakieś błędy to coś zupełnie normalnego. Do takich błędów należy się odpowiednio przyznać i po prostu je poprawić. Mogą się one miedzy innymi pojawić w momencie, gdy będziemy coś pisali. Zdaje się, że w takich przypadkach normalnym będzie używanie gumki do wycierania czy specjalnego korektora. Gumki do wycierania Obecnie dostępne mamy różnoraki gumki, kształty czy barwy. Mogą one być używane bez zabezpieczeń, ale praktyczne i wygodne są takie, które otoczone są kawałkiem tektury. Gumki używane są do usuwania śladów po ołówkach albo kredkach. Wtedy będzie się to sprawdzać najlepiej.

Czasami do niektórych ołówków, takich jak HB, które są szczególnie miękkie używa się także specjalnych gumek, by dały efekt ścierania bez rozmazania. W przypadku długopisów również trzeba brać pod uwagę dopasowanie odpowiedniej gumki do potrzeb. Korektory Korektor jest takim rozwiązaniem, które przygotowane zostało z myślą o likwidowaniu błędów w momencie, gdy będzie się używało długopisu. Korektor może być nam proponowany w płynie, taśmie czy w formie pisaka Korektory w płynie Taki korektor przygotowany będzie w niewielkiej buteleczce, która ma około 20 ml pojemności. Rozprowadza się taki korektor przy użyciu specjalnego niewielkiego pędzelka, który będzie taki jak pędzelek przygotowany pod kątem paznokci.

Może być przygotowany na bazie rozpuszczalnika albo ekologicznie na bazie wody, ale ten drugi niestety ma taki minus, że dużo dłużej będzie wysychał i nie wszystkim będzie takie rozwiązanie odpowiadać. Korektory w pisaku W tym przypadku płyn, który będzie korygował błąd znajduje się w przedmiocie podobnym do pisaka. W ten sposób będzie on nadawał się idealnie do korygowania takich błędów, przy których trzeba się wykazać odpowiednimi precyzjami ruchów. Mamy płaskie propozycje albo końcówki okrągłe. W przypadku takiego rozwiązania mamy oczywiście konieczność zastosowania specjalnego elementu, który zagwarantuje, że płyn nie będzie zasychał.

Dlatego producenci do środka wkładają niewielką kulkę, która będzie go mieszać. Korektory w taśmie To wygodne rozwiązania, gdy korektor znajduje się w formie białej taśmy, która będzie jakby naklejana przy użyciu specjalnego produktu, który pozwoli na jej nałożenie. Chodzi o plastikowy adapter, który będzie rozciągał taką taśmę. Jeśli chodzi o tego typu korektory to są oferowane w różnych szerokościach a taśma może mieć nawet 25 metrów długości. Jednocześnie korektor charakteryzuje się tym, że będzie pozwalał na pisanie zaraz po jego nałożeniu, nie trzeba czekać na jego wysychanie.