6 maja 2022

5 porad dotyczących produktywności w przestrzeni coworkingowej, które powinieneś znać

Jeśli masz nową firmę, powinieneś spróbować przestrzeni coworkingowej. Przestrzeń coworkingowa pomaga nowym przedsiębiorcom mieć wyposażone biuro, pomagając im zaoszczędzić pieniądze, które wydaliby na założenie własnego biura.

Dobrą stroną przestrzeni coworkingowej jest to, że poznasz nowych ludzi z różnymi pomysłami, co pomoże Ci stać się lepszym biznesmenem.

W miarę pracy i nauki nadejdzie czas, kiedy trzeba będzie oczyścić głowę. Obejrzenie kilku filmów wideo może być pomocne w uspokojeniu umysłu. Dlatego warto pomyśleć o wykupieniu abonamentu na platformie streamingowej, takiej jak Netflix.

Netflix to król treści, co oznacza, że można tam obejrzeć niemal wszystko. Niestety, Netflix ogranicza użytkownikom dostęp do treści, które nie pochodzą z ich kraju. Dobrą rzeczą jest to, że istnieje na to rozwiązanie: VPN. Korzystanie z VPN, który działa z Netflix może pomóc Ci cieszyć się ulubionymi programami w każdym regionie.

Będąc w przestrzeni coworkingowej i potrzebując programu, który poprawi Ci humor, wyszukaj najlepsze programy dostępne na Netflix. Znajdziesz tam najlepsze programy warte obejrzenia, a dzięki temu odświeżysz się i będziesz gotowy do pracy w swoim miejscu pracy.

W tym artykule przedstawimy Ci hacki, które powinieneś znać na temat przestrzeni coworkingowej. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Odśwież swój mózg dzięki komediowym programom specjalnym Netflixa

Jak wspomniano powyżej, Netflix to miejsce, w którym możesz znaleźć treści, które pomogą Ci odświeżyć umysł w Twojej przestrzeni coworkingowej. W swojej bibliotece ma mnóstwo materiałów do wyboru. Czasami jednak znalezienie czegoś, co spodoba Ci się w miejscu pracy, może okazać się niełatwe.

Jednym z gatunków, który dobrze się sprawdza, jest gatunek komedii. W czasie przerwy spróbuj więc obejrzeć specjalne filmy komediowe Netflixa, bo są zabawne. Warto je obejrzeć, ponieważ zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby poczuć się odświeżonym i gotowym do działania.

Komedie specjalne Netflixa są najlepsze, ponieważ powodują relaks, czyli coś, czego będziesz potrzebować podczas przerwy w pracy w coworkingu.

Unikaj czynników rozpraszających uwagę

Jeśli po raz pierwszy korzystasz z przestrzeni coworkingowej, pamiętaj, że będzie Cię rozpraszać wiele rzeczy. Łatwiej jest się rozproszyć tym, co dzieje się wokół Ciebie, co utrudnia Ci wykonanie zadań.

W większości przypadków czynnikiem rozpraszającym jest hałas. Aby temu zapobiec, należy używać słuchawek lub nauszników. Słuchawki są najlepsze, zwłaszcza do słuchania muzyki podczas pracy. Z drugiej strony, jeśli trudno Ci się skupić, zwłaszcza gdy słychać jakieś dźwięki, najlepszym wyborem powinny być nauszniki.

Mądrze wykorzystuj swój czas

Ciekawe opowieści innych członków przestrzeni coworkingowej mogą sprawić, że zmarnujesz dużo czasu. Jest to powód, dla którego musisz mądrze zarządzać swoim czasem. W przestrzeni coworkingowej możesz być pewien, że będziesz miał do czynienia z różnymi ludźmi, którzy mogą na Ciebie wpłynąć w jakikolwiek sposób.

Są to osoby, które lubią pracować, rozmawiając, i mogą zadawać Ci pytania lub przekazywać sugestie na swój temat. Może to jednak rozpraszać uwagę i obniżać wydajność pracy, zwłaszcza jeśli włączysz się do rozmowy.

Należy dać im do zrozumienia, że nie chce się z nimi komunikować, stawiając znak. Należy pamiętać, że niepotrzebne rozmowy w czasie pracy tylko przeszkodzą w wykonaniu zadań, marnując czas swój i innych.

Rób regularne przerwy

Konieczne jest spędzanie czasu poza pracą. Dzięki temu można się trochę zrelaksować i skupić na innych sprawach. Ponadto przerwa spowoduje odpoczynek, dzięki któremu poczujesz się odświeżony, co zwiększy wydajność pracy.

Człowiek będzie miał czas na rozciągnięcie zmęczonych mięśni i odciążenie ich od długotrwałych pozycji.

Według badań naukowych, czy wiesz, że najbardziej produktywni ludzie pracują tylko pracują jednorazowo przez 52 minutyi odpoczywają przez 17 minut? Praca przez 52 minuty to czas wystarczający do wykonania zadań lub poczynienia znaczących postępów w ich realizacji, a 17 minut odpoczynku daje mózgowi impuls do dalszego działania.

Wykorzystaj czas przerwy na budowanie przyjaźni i relacji zawodowych z sąsiadami z coworkingu. Będzie to dobrze wykorzystany czas, a przyjaźń przerodzi się w partnerstwo biznesowe.

Dbaj o czystość w miejscu pracy

Nikt nie lubi biurka pokrytego kurzem i jest to jeden z powodów, dla których należy utrzymywać je w czystości przez cały czas. Nieczyste miejsce pracy sprawia, że ktoś traci pewność siebie i determinację do pracy. Z tego powodu należy zawsze sprzątać swoje miejsce pracy, aby zapewnić dobre warunki do pracy.

Podczas sprzątania miejsca pracy przyda się kilka ścierek do kurzu, mokre ręczniki i odkurzacze do mebli.

Jeżeli samodzielne sprzątanie sprawia Ci trudność, zawsze możesz znaleźć firmę sprzątającą, która zrobi to za Ciebie. Czyste otoczenie sprawi, że poczujesz się zmotywowany do pracy, a to z pewnością zwiększy twoją wydajność.

Wnioski

Przestrzeń coworkingowa pozwala na rozwój biznesu; powyższe wskazówki pomogą Ci się skupić na pracy nad rozwojem firmy. Stosując się do powyższych wskazówek, można wykonać swoje zadania na czas i zwiększyć wydajność pracy.