15 stycznia 2016

Teczki na dokumenty

Pewnie każdy z nas kiedyś używał jakieś teczki na dokumenty i zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo przydatny jest to element i jak często dobrze się sprawdzi. Obecnie takie teczki są mocno zróżnicowane i dzięki temu, spośród sprzedawanych produktów zawsze uda się coś odpowiednio dopasować. Teczki mogą mieć formę wykonaną z tektury, mogą to być propozycje plastikowe albo też mogą mieć formę boxu, który będzie zamknięty na gumę albo na rzep. Czasami teczki mają również ułatwiające porządkowanie dokumentów przekładki. Wszyscy producenci chcą wprowadzać takie rozwiązanie, które sprawi, że teczka będzie po prostu wygodniejszym dla użytkownika rozwiązaniem. Materiał i kolorystyka Jeśli chodzi o ekonomiczne teczki z białego kartonu to najtańszy produkt, który jednak charakteryzuje się także słabą wytrzymałością.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że taka teczka jest nadal najbardziej popularna i wiele osób chętnie z niej korzysta. Poza tym jednak popularyzują się takie teczki kartonowe, które są dodatkowo wzmocnione przez zastosowanie laminatu albo jakiegoś innego materiały w formie lakieru. Na pewno zainteresowanie budzą także teczki z PCV, które już są droższe, ale gwarantują świetną wytrzymałość i dobrze chronią dokumenty. Teczki kartonowe mogą mieć również formę boxu wykonanego z grubszego materiału i pozwalają na schowanie dużego pliku kartek. Sposoby zamknięcia i zabezpieczenia zawartości: Teczki wiązane To tradycyjne teczki na tasiemkę, która pozwoli związać wygodnie teczkę, są tanie i praktyczne. Teczki na gumkę Jeśli chodzi o teczkę na gumkę to stosuje się często różne zapięcia.

Najprostszy sposób to naciąganie gumki na okładkę w całej wysokości. Inny sposób to jej nałożenie na rogi. Wtedy będzie można wygodnie zajrzeć do takie teczki i sprawdzić co się tam znajduje. teczki na haczyki to jeszcze jedno fajne rozwiązanie, które bardzo dobrze zablokuje teczkę i dokumenty na pewno z niej nie wypadną. Teczki zamykane na rzep Często stosowane, aczkolwiek trzeba się liczyć z tym, że rzep może dość szybko zniszczyć i dlatego nie ma się co dziwić, że taka teczka nie wszystkim odpowiada. Teczki zamykane na suwak Jest to na pewno wygodne rozwiązanie z tego względu, że dokumenty będą bardzo dobrze zabezpieczone. Poza tym można tam jeszcze przechować jakieś mniejsze przedmioty. Teczki są także zróżnicowane co do rozmiaru i to również nie powinno stanowić zaskoczenia. Ale oczywiście takie teczki w zdecydowanej większości są w rozmiarze A4, który jest często wykorzystywany, dlatego że taki rozmiar mają formalne dokumenty. Poza tym dobrze sprzedają się także teczki A5 i ewentualnie A3, ale żaden rozmiar nie jest w stanie walczyć z popularnością A4.