18 stycznia 2016

Skoroszyty

Specjalne plastikowe bądź też kartonowe okładki, w które można wpiąć kartki będą pozwalały na porządkowanie dokumentów w firmie bez dużej ilości naszej osobistej pracy do wykonania. Będzie można zabezpieczyć wydruki bez większych problemów. Zaletą będzie na pewno to, że oprócz dziurkacza nie będzie trzeba nic więcej, by zrobić porządek w dokumentach, by je zabezpieczyć. W przypadku, gdy zdecydujemy się na zaciskowy skoroszyt może się okazać, że nawet dziurkacz nie będzie potrzebny. W skoroszytach najczęściej wykorzystuje się sztuczne tworzywo i wykonuje się przednią okładkę przeźroczystą, tak by od razu było widać co znajduje się w danym skoroszycie. Średnio będą one mieściły około 200 stron.

Przedziurkowane arkusze będzie się nakładać na umieszczone w środku wąsy a następnie dociskać się będzie specjalnym plastikiem. Materiał Skoroszyty mogą być wykonywane z PCV czy innych sztucznych tworzyw, ale znajdą się także takie, które wykonywane są po prostu z białego kartonu. Karton nie daje jednak przeźroczystości przedniej strony i może utrudniać pracę z dokumentami, ponieważ, by dowiedzieć się co jest w środku będzie trzeba zajrzeć do skoroszytu. Jeśli chodzi o plastikowe produkty znajdziemy zarówno takie, które mają charakter plastikowy z obu stron jak i też jakieś inne propozycje, które dobrze się sprawdzą.

Można wybrać także formę nieco matowioną, dzięki czemu będziemy mieli łatwiej utrzymać skoroszyt w czystości. Czasami wprowadza się jakieś elementy graficzne, dzięki którym łatwiej się odnaleźć w takich skoroszytach. Mechanizmy spinające Obecnie poza wąsami, które są tradycyjnym rozwiązaniem znajdą się także takie, które są nieco inne i bardziej nawiązują do ringów używanych w segregatorach. W ten sposób wpinanie dokumentów staje się łatwiejsze i mamy łatwiejszy dostęp do nich.

Taka forma stosowana jest miedzy innymi w skoroszytach Bantex i bardzo dobrze jest oceniana. Realizowane są tak, że da się wpiąć nawet 500 stron. Innymi rozwiązaniami mogą być także skoroszyty, które mają specjalny zaciskowy klips jak i też specjalną listwę zaciskową, tak, że nie będzie trzeba wprowadzać elementów dziurkujących nam kartki, co czasami rzeczywiście może być konieczne, gdy kartka ma zostać nienaruszona. Są także takie z mechanizmami zaciskowymi o wyjątkowej wydajności, tak że będzie się dało umieścić w nich nawet około 100 kartek.