6 stycznia 2016

Taśmy

Oferowane nam obecnie taśmy klejące są mocno zróżnicowane, mają różne możliwości zastosowania, dzięki czemu można je idealnie dopasować do konkretnych miejsc. Dużo może zależeć też od pomysłowości niektórych osób, które wiedzą jak dobrze taśmy wykorzystać. Taśmy przezroczyste. To specjalne taśmy, które zostają zwinięte na rolkę i pokryte klejem. Wykonane są z tworzywa sztucznego. Im bardziej przeźroczysta taśma tym lepiej. Mogą mieć różną szerokość. Taśmy matowe. Występują w różnej formie, ale mają zawsze biały kolor i wykonane są tak, że możliwe jest pisanie na nich. Po nałożeniu oraz dociśnięciu staną się jednak niewidoczne, dlatego po takich taśmach nie będzie żadnych śladów.

Taśmy odklejalne. Są podobne do taśm matowych, ale dodatkowo mają także taki charakter, że będzie można je wielokrotnie używać. Taśmy dwustronne Dzięki nim można dwie płaszczyzny ze sobą można skleić. Nanosi się taśmę na powierzchnię i następnie zrywa zabezpieczenie, pod którym jest także klejący element, dzięki czemu można drugą rzecz na taśmę nałożyć. Takie rozwiązanie charakteryzuje się szczególną wygodą. Taśmy montażowe. To taśmy, które również mają charakter dwustronny, ale przeznaczone są raczej do zastosowania w jakichś miejscach, gdzie chce się zamontować elementy wymagające większej wytrzymałości.

Taśmy pakowe. Najczęściej to taśmy, które są znacząco szersze i mają wiele metrów długości. Dzięki temu będzie można nimi zabezpieczyć większe paczki i pakowanie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Mają także nałożony taki klei, który będzie gwarantował odpowiednią wytrzymałość. Taśmy wzmacniane. To specjalne taśmy, które są przeznaczone dla tych użytkowników, którzy wymagają nieco większej wytrzymałości oraz lepszego kleju. Znajdą się oczywiście takie sytuacje, gdy taśma będzie musiała być wytrzymała między innymi na czynniki atmosferyczne. I wtedy takie wzmocnione taśmy dobrze się sprawdzą. Systemy aplikowania. Aplikowanie taśmy może następować przez specjalne podajniki, dzięki którym na pewno będzie będziemy tracili dostępu do końca taśmy jak to się dzieje, w momencie, gdy chcemy ją normalnie naklejać.