11 stycznia 2016

Rzecz o notesach samoprzylepnych

Funkcjonowanie bloczka z karteczkami samoprzylepnymi zna chyba każdy z nas i każdy wykorzystuje. Najczęściej to 100 karteczek w żółtym kolorze, które są przycięte do formy kwadratu i jedna krawędź posmarowana jest klejem, tak, że będzie można ją przeklejać w różne miejsca bez zostawiania śladu i niszczenia powierzchni. Można na takich kartkach wygodnie coś zanotować i przykleić praktycznie wszędzie, dlatego są tak praktycznym rozwiązaniem. Jest to wygodne i powszechnie stosowane. Takie bloczki pojawiły się w roku 1980 i od tego momentu świetnie się rozwijają. W tej chwili proponowane są nam w różnych rozmiarach i kolorach.

Tradycyjne rozmiary to: - 38 x 51 mm - 51 x 76 mm - 76 x 76 mm - 76 x 127 mm - 76 x 102 mm Obecnie w sprzedaży znajdują się bloczki gładkie, kratkowane czy liniowane. Nie ma jednego kanonu i producenci starają się do sprzedaży wprowadzać różne propozycje. Cały czas zmieniają się także rozmiary, które mają być lepiej dopasowane do oczekiwań różnych klientów i tak jedna z firm wprowadza poza tradycyjnymi żółtymi karteczkami takie opcje jak: - bloczki po 100 kartek w różnych kolorach i rozmiarach - kostki 76 mm na 76 mm wielokorowe - minikostki w rozmiarze 51x51 - duże bloczki w różnych kolorach: wiosennym, morskim niebieskim czy truskawkowym - bloczki XL gładkie i w linie 100 x 100 - bloczki, które są kolorowe i przybierają różne kształty, chmura, kwiatek, serce - ekologiczne bloczki - specjalne z tekstem do przeznaczenia na konkretną sytuację.

Producenci cały czas starają się swoją ofertę zmieniać i udoskonalać. Dlatego wprowadzają coś więcej niż sam tradycyjny żółty kolor. Post-it Super Sticky Bloczki Post-it Super Sticky to ciekawa propozycja, która oparta zostaje o specjalny klei, dzięki czemu takie karteczki mają strukturę nadającą się do przyklejenia nawet na trudnej powierzchni. Z tego względu sprawdzą się na wyrobach skórzanych, winylu, plastiku czy drewnie i na pewno będą się charakteryzowały lepszą wytrzymałością niż te zwykłe karteczki.