25 stycznia 2016

Dziurkacz

Również tak podstawowy przedmiot biurowy jak dziurkacz może się różnić między sobą. Najczęściej jednak spotkamy taki, który ma dwa ostrza. Średnica otworów, które powstają po zastosowaniu to 5,5 milimetra, a odległość miedzy otworami to 80 milimetrów. To oczywiście oznacza, że najbardziej klasyczne dziurkacze są kompatybilne z segregatorami i to jak się wydaje jest sprawą najważniejszą. W klasycznej formie stosowane są dwa ringi oraz klipsy pozwalające na archiwizację dokumentów. Trzeba się liczyć z tym, że są także segregatory, które mają cztery ringi. Posługując się nimi będzie trzeba się zdecydować na specjalny dziurkacz, który będzie gwarantował na wykonanie dziur w odpowiednim miejscu.

Ewentualnie zamiast tego można się zdecydować na zastosowanie klasycznego dziurkacza i po prostu foliowych koszulek. Czasami można wybierać sprzęt, który nie robi czterech dziurek, ale ma rozwiązanie w postaci ostrzy, które można regulować. Dzięki nim będzie można dopasować dziurki odpowiednio do tego jakie mamy akurat segregatory do wykorzystywania. To jak się zdaje jest zawsze wygodną formą, która na pewno dobrze się sprawdzi. Znaczenie ma także siła ostrzy oraz to jak wiele kartek będzie się dało dziurkować. Jeśli chce się zrobić więcej dziurek to najczęściej trzeba użyć więcej siły. Dlatego producenci szukają takich rozwiązań, dzięki którym dziurkacz nie będzie wymagał dużej siły od użytkownika. Dlatego wprowadza się specjalny sprzęt, który posiada długą dźwignię i w ten sposób jednocześnie zrobi się więcej przedziurkowanych kartek bez potrzeby używania znaczącej siły. Na pewno warto zwrócić uwagę na to jak dany sprzęt wygląda i czy będzie spełniał nasze oczekiwania.

Czasami warto wydać na nie nieco więcej, by cieszyć się wygodą użytkowania. Dla kupujących dziurkacz powinno być istotne czy dany sprzęt ma odpowiednio mocną konstrukcję. Na pewno wygląd też ma znaczenie przy zakupie, ale chyba nie powinno się wyłącznie nim kierować. Kluczowe będzie bowiem zastosowanie sprzętu, który będzie wykonany z solidnego materiału. Plastik może ładnie wyglądać, ale w praktyce nie sprawdzi się tak dobrze, ponieważ może się okazać, że szybko się złamie. Dobrze sprawdza się dziurkacz, który jest pokryty gumą, ponieważ w ten sposób nie będzie się ślizgał. Jeśli chodzi o specjalne sprzęty to będzie to również duży dziurkacz, który ma charakter archiwizacyjny i może nam gwarantować pokonanie bariery na poziomie 500 kartek na jeden raz.