22 stycznia 2016

Narzędzie do pisania

Okazuje się, że takie pytanie jak wybrać narzędzie do pisania może się okazać bardzo trudne, ponieważ nie da się jednoznacznie wskazać na jakiś przedmiot i powiedzieć, że jest rzeczywiście najlepszy. Tutaj przede wszystkim sprawdzi się powiedzenie, że każdy sam wie co dla niego najlepsze. Tak naprawdę każdy człowiek sam będzie wiedział jaki przedmiot mu najlepiej leży w dłoni i pozwala na komfortowe pisanie. Dlatego właśnie nie da się nikogo zmusić do pisania takim narzędziem, które nam odpowiada, ponieważ jemu, akurat ten produkt może nie pasować. Duże znaczenie ma to jak narzędzie do pisania prowadzimy i każdy ma tutaj jakieś swoje upodobania, które będą najważniejsze.

Pióro żelowe jest wygodne, ponieważ nie stawia takiego oporu jak długopis. Świetnie sprawdza się na gładkich powierzchniach, ale jeśli papier będzie już bardziej szorstki to takim lepszym wyborem będzie raczej zwykły długopis. Popularne i często stosowane są także cienkopisy z fibrową końcówką. Charakteryzuje się ona tym, że jest bardzo miękka, dlatego można ją szybko zniszczyć, jeśli nieco mocniej zacznie się naciskać na kartkę czy inne podłoże. Dlatego na pewno nie można stosować takiego cienkopisu przy drukach samokopiujących.

Często wybór narzędzia do pisania związany jest z naszymi nawykami. Niektórzy mogą gubić skuwkę od pióra, dlatego nie ma sensu takiego rozwiązania kupować, lepiej wybrać pstrykany długopis. Jeśli natomiast często kreślimy to co napisaliśmy to będzie dobrze wybrać taki długopis, który da się zetrzeć specjalnie przygotowaną gumkę. Jeśli lubimy mieć reprezentacyjne pióro ot musimy zajrzeć na wyższe sklepowe półki i powinniśmy wybrać jakiś luksusowy produkt. Zawsze będzie najważniejsze to by narzędzie było wygodne i nas nie denerwowało.