4 stycznia 2016

Rozmiary koszulek

Koszulka na dokumenty i papier biurowy to dwa elementy, które mają się uzupełniać, dlatego większość producentów idzie w kierunku rozmiaru A4 i takich propozycji mamy najwięcej. Poza tym sporadycznie spotkamy się z propozycjami takimi jak A5 oraz A3 i przy wyjątkowych sytuacjach również z formatem A2. Te większe w zależności od tego do jakiego konkretnie segregatora są wykonane mogą mieć również perforację na boku i wtedy będzie można je stosować jako pionowe albo na krótszym boku i wtedy są poziomie. Spotyka się formaty B4, które są jako koszulki z klapką i raczej mają nieco większy rozmiar niż A4.

Struktura, powierzchnia, kolor. Najliczniej spotkamy się z koszulkami matowymi a więc groszkowymi. Na pewno znaczenie ma to, że są one oferowane w niskiej cenie, ale jednocześnie łatwo je utrzymać w czystości, ponieważ odbicia palców nie będą na takich koszulkach widoczne gołym okiem. Gdy chodzi o krystaliczną powierzchnię, to będzie ona gwarantowała, że tekst jest dobrze widoczny i dzięki temu można nawet wykonywać ksero bez konieczności wyciągania dokumentów z koszulek. Z takiego powodu dobrze sprawdzą się one jako materiały szkoleniowe. Oprócz bezbarwnych koszulek mamy także takie kolorowe, dzięki którym można wprowadzić lepszy podział w dokumentach a to na pewno dobrze się sprawdzi.

Wkładanie dokumentów. Szczelina w koszulce znajduje się na górze i dzięki temu łatwiej będzie tam umieścić dokumenty. Wpinanie ich do góry nogami jest możliwe, ale trzeba się liczyć z tym, że nie ma to wartości praktycznej, ponieważ koszulki nam szybko wypadną. Dlatego czasami będzie lepiej się zdecydować na takie koszulki, do których wkłada się dokumenty z boku, wtedy nie będą one wypadały. Koszulki zamykane Znajdą się w sprzedaży także takie koszulki, które przygotowane mają specjalną klapkę, która pozwalać będzie na zabezpieczenie arkuszy. Można także stosować zabezpieczenie z boku koszulki. Są one wykonane z grubszej nieco foli i mają więcej arkuszy niż koszulki tradycyjne. Koszulki poszerzane (katalogowe) To wyjątkowa propozycja, która będzie specjalnie przygotowana pod kątem umieszczenia w nich większej ilości dokumentów. Czasami zmieszczą one nawet 200 kartek i sprawdzą się dobrze przy archiwizacji dokumentów.